آموزش تغییر آدرس سایت در وردپرس

تا به حال برای شما پیش آمده که آدرس سایت وردپرسی خود را تغییر آدرس دهید و با مشکل روبرو شود؟ برای مثال قالب سایت نادرست نمایش داده شود و یا نمی توانید دیگر لاگین کنید. برخی مواقع وبمستر مجبور می شود آدرس دامنه خود را عوض نمایید ولی با دغدغه هایی روبرو می شود که چطور آدرس دامنه سایت رو بصورت صحیح عوض کنیم که به مشکل برنخوریم. در این پست از سایت به شما آموزش خواهیم داد که چطور ادرس وب سایت وردپرسی خود را تغییر آدرس دهیم. با ما همیشه بمانید.

راه حل اول

تغییر از فایل فانکشن پوسته کنونی (functions.php)

در حقیقت باید دو تنظیمات siteurl و home اصلاح شود و برای این کار می توانید در پوسته خود کد زیر را قرار دهید تا این تنظیمات به روز شوند.

پس از افزودن این دو کد و ذخیره آن حتما یک بار آدرس سایت خود را وارد کنید تا این کد ها اجرا شوند و سپس می توانید این دو خط را حذف کنید و اگر حذف نکنید با هربار اجرا شدن سایت این خط اجرا می شوند.

راه حل دوم

تغییر از فایل کانفیگ وردپرس (wp-config.php)

به فایل کانفیگ wp-config.php در مسیر اصلی وردپرس بروید و دو خط زیر را قبل از توضیحات “That’s all, stop editing! Happy blogging.” قرار دهید.

هم اکنون سایت خود را رفرش کنید تا مشکل برطرف شود.

راه حل سوم

بازیابی خودکار

در این راه حل وردپرس خود به صورت خودکار مسیر سایت را پیدا خواهد کرد. برای این کار کافی است به جای کد های قبلی در فایل کانفیگ wp-config.php کد زیر را قرار دهید.

حتما پس از برطرف شدن مشکل این خط را حذف و یا مقدار true را به false ویرایش کنید.

راه حل چهارم

تغییر از پایگاه داده وردپرس

این دو تنظیم مثل همه تنظیمات وردپرس در پایگاه داده وردپرس ذخیره شده اند. پس ما می توانیم مستقیما آن ها را از پایگاه داده ویرایش و تصحیح کنیم. برای این کار از phpmyadmin هاست خود وارد دیتابیس وردپرس خود شوید و جدول wp_options را (اگر پیشوند جداول wp_ هست) انتخاب کنید و option_value دو سطر با option_name های زیر را ویرایش کنید.

موفق و پیروز باشید.

تذکر باید حتما از قبل دی ان اس  هاست را روی دامنه ست فرمایید

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0