افزودن یا حذف یک نقش کاربری در وردپرس

یکی از ویژگی های وردپرس که آن را هر چه بیشتر به یک پورتال کامل شبیه می کند ، وجود نقش های کاربری مختلف در آن است . به صورت پیش فرض این سیستم مدیریت محتوای محبوب با ۵ نقش کاربری ارائه می شود . این پنج نقش عبارت اند از : مشترک ، مشارکت کننده ، نویسنده ، ویرایشگر و مدیر . هر یک از این نقش های کاربری دارای دسترسی هایی به بخش های مختلف پیشخوان هستند ، به عنوان مثال کاربری با نقش مشارکت کننده می تواند مطالب خود را در سایت منتشر کند اما قبل از انتشار عمومی مطلب ، مدیر وب سایت می بایست مطلب را بررسی کرده و سپس اجازه نشر عمومی را به آن بدهد . یا یک کاربر با نقش نویسنده می تواند بدون نیاز به تایید مدیر مطالب را در سایت منتشر کند .

اما بسیاری از سایت ها به این نقش های کاربری نیازی ندارند و یا به یک نقش کاربری متفاوت با دسترسی های ویرایش شده احتیاج دارند . به عنوان مثال ممکن است یک وب سایت تمایل داشته باشد که کاربرانی با دسترسی همزمان به دیدگاه ها و رسانه ایجاد کند . به لطف متن باز بودن وردپرس هر چیزی که از آن بخواهید در دسترس شما قرار دارد . در این مطلب روش حذف یک نقش کاربری پیش فرض و یا افزودن یک نقش کاربری جدید بدون نیاز به افزونه را به شما آموزش می دهیم . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

حذف یک نقش کاربری پیش فرض از وردپرس

برای این کار کافی است کد زیر را در انتهای فایل functions.php قالب قرار داده و آن را ذخیره کنید

[php]

</pre>
<pre>function remove_role() {
remove_role( ‘editor’ );
remove_role( ‘author’ );
remove_role( ‘contributor’ );
remove_role( ‘subscriber’ );
}
add_action( ‘init’, ‘remove_role’ );</pre>
&nbsp;
<pre>
[/php]

[php][/php]

کد بالا به ترتیب نقوش کاربری ویرایشگر ، نویسنده ، مشارکت کننده و مشترک را حذف می کند . اگر نمی خواهید یک نقش کاربری حذف شود خط مربوط به آن را حذف کنید .

افزودن یک نقش کاربری جدید به وردپرس

برای این کار کافی است کد زیر را در انتهای فایل functions.php قالب قرار داده و آن را ذخیره کنید .

 

[php][/php]
 

[php]</pre>
<pre>function eighttheme_add_role() {
add_role( ‘newbie’, ‘Newbie’,
array(
‘read’,
‘edit_posts’,
‘delete_posts’,
‘manage_categories’,
‘upload_files’,
)
);
}
add_action( ‘init’, ‘eighttheme_add_role’ );</pre>
<pre>[/php]

توسط کد بالا نقش کاربری تازه کار به سایت اضافه خواهد شد ، با مراجعه به این لینک در سایت وردپرس می توانید اطلاعات بیشتری در مورد دسترسی های مختلف به دست آورده و از آن در نقش های کاربری خود استفاده کنید .

با عضویت در خبرنامه مطالب آموزشی و قالب ها و افزونه های برتر وردپرس را در ایمیل خود دریافت خواهید کرد ، برای عضویت از فرم موجود در ستون کناری سایت استفاده کنید . با اشتراک گذاری این مطلب بین دوستان خود گامی هر چند کوچک در راستای ارتقای کیفیت وب پارسی بردارید …

 

 

 

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0