سئو – کلاهبرداری یا مؤثر؟

سئو – کلاهبرداری یا مؤثر؟

سال‌هاست این کلیدواژه خیلی پررونق شده، مخصوصاً برای عده‌ای سودجو، سئو! قیمت‌های میلیونی بهینه‌سازی، معرفی به موتورهای جستجو و … گواه این ادعاست.

آیا سئو واقعاً مؤثر است؟ جواب “بله” است. سئو واقعاً می‌تواند مؤثر باشد.

اما آیا سئو ارزش خرج‌کردن میلیون‌ها تومان و ماه‌ها وقت دارد؟ جواب؟ “خیر”!

همان‌طور که در عکس می‌بینید، سئو به ۷ مبحث اصلی تقسیم میشه: لینک‌دهی، بهینه‌سازی، موقعیت، کلیدواژه‌ها، رتبه، صفحات، محتوا.

عمده قسمتی که توسط گروهی که خودشان رو “بهینه‌سازهای وب‌سایت” یا “سئوکار” می‌نامند انجام میدند، کلیدواژه‌ها و بهینه‌سازی.

کلیدواژه‌ها

سئوکارهای محترم با آنالیزی ساده و با نرم‌افزارهای به‌خصوص (و در بعضی موارد خلاقیت خودشان) کلیدواژه‌هایی برای یک وب‌سایت پیشنهاد می‌دهند. در حالی که همین کار توسط خود وبمستر با صرف اندک وقت و تحقیق بهتر و کم‌هزینه‌تر ممکن است. علاوه بر این خود وبمستر با توجه به برنامه‌ریزی و آینده‌ای که برای وب‌سایت خود در نظر دارد، می‌تواند این کار را بهتر از هر سئوکار دیگری انجام دهد.

بهینه‌سازی

بهینه‌سازی شامل معرفی وب‌سایت و کلاس‌بندی آن به صورت فنی است. معمولاً کار با تگ‌های <meta> در صفحه انجام می‌شود. این کار در CMSهایی مانند وردپرس با پلاگین‌های مربوطه مانند Yoast و Open Graph ممکن است. در بقیه سیستم‌ها هم با مطالعه مستندات گوگل و بینگ در این مورد و اندکی اطلاعات فنی، این نوع بهینه‌سازی ممکن است. در حالی که سئوکارهای محترم برای این کار، قیمت‌های بعضاً تا ۲ میلیون تومان هم پیشنهاد دادند.

بقیه موارد

وبمسترها با مطالعه چند مقاله، صرف اندکی وقت و حوصله می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌های نجومی، موردهای دیگر را به انجام رسانند. با صرف حوصله و وقت، محتوای سایت خود را می‌توانند تکمیل کنند. با اندکی دوستی و همکاری می‌توانند به همکاران خودشان لینک دهند و بدین ترتیب یک زنجیره از وب‌سایت‌ها تشکیل شود.

حتما بخوانید   ۱۹ فاکتور موثر در رتبه‌بندی وبسایت‌ها در موتور جستجوی گوگل

خوشبختانه مدتی هست که “سئوکارها” جای خودشون رو به مشاوران سئو دادند که با هزینه کمتر و تایم کمتر، نتایج بهتری رو هم در بر داشته.

منبع: http://iehsan.ir/blog

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.